Wypożyczalnie Sprzętu Foto-Video

Wypożyczalnie sprzętu Foto-Video, sposób na start

Wielu z Was, chcących zarabiać na rejestracji fotograficznej lub video imprez okolicznościowych, ma przynajmniej kilka uzasadnionych obaw przed uruchomieniem swojej działalności. Jedną z głównych (oprócz wielu innych), jest z pewnością zakup sprzętu foto – video oraz późniejsze oczekiwanie na pierwszą płatną realizację. Nie ma co się dziwić, gdyż na początku naszej filmowej drogi, bezproduktywny okres – czyli oczekiwanie np.: na realizację ślubu – może sięgać nawet kilku miesięcy. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem na start, jest “kamera, aparat i osprzęt z wypożyczalni”.

Co to są wypożyczalnie sprzętu Foto-Video?

 

Chyba wszyscy wiemy, więc tłumaczyć nie będę. Z pewnością opowiem jednak o praktycznych plusach korzystania z dobrodziejstw tej gałęzi usług prowadzonych głównie przez renomowane sklepy foto-video jak np.: www.CamerasRental.pl należące do Winmar.pl

Aby się tym razem nie rozpisywać przejdę do listy konkretów, czyli przykładów, które najlepiej oddadzą Wam korzyści płynące z wypożyczani sprzętu.

  • Przed zakupem swojej kamery, aparatu, obiektywu, czy innego urządzenia możesz przetestować wybrany model i sprawdzić jak sobie radzi w “Twoich” warunkach scenicznych lub jak Ci leży w rękach. Być może okaże się, że nie jest to jednak sprzęt z Twoich snów.
  • Zanim znajdziesz pierwszego klienta, może się okazać, że zleciało kilka miesięcy od zakupu. Jeśli wypożyczysz aparat fotograficzny lub kamerę, to nie stracisz okresu gwarancji na “postoju”.
  • Wypożyczalnie zwalniają Cię od posiadania niektórych większych akcesoriów, jak np.: porządny steadycam czy topowy obiektyw. Także w Twojej ofercie możesz sie teraz chwalić jego użyciem, a nie musisz go fizycznie posiadać na stanie i blokować swoich finansów. Pamiętaj ZUS nie czeka.
  • W wypożyczalni znajdziesz nie tylko sprzęt do standardowych realizacji. Potrzebujesz nagrać jeden skok ze spadochronu? Nie kupuj Go Pro – wypożycz. Twój zleceniodawca zażyczył sobie kamery Blackmagic lub Red’a, a może Canona 5d z szerokim kątem? Żaden problem…

Takich punktów można wyliczać wiele, ale przesłanie jest jedno. Od tej pory z pewnością nie musimy mieć kamery, aparatu fotograficznego, czy osprzętu na wszystkie okazje. Nie musimy wierzyć testom kamer i aparatów publikowanym w gazetach, czy internecie. Nie musimy korzystać z kart kredytowych aby na 1 realizację kupić odpowiedni obiektyw. Możemy brać się za “grubsze” realizacje, które do tej pory były hamowane przez brak odpowiedniego sprzętu. Podsumowując to wszystko, dzięki wypożyczalni sprzętu foto-video możemy się rozwijać i przy tym sporo zaoszczędzić.

Pozostaje tylko jedna kwestia. My, Polacy, w dużej części mamy taką małą wrodzoną chęć posiadania.